Biz Kimiz

Serkan Özdemir
Mustafa Kızıltaş

Aynı yolda yürümek de neymiş? Siz bir de aynı yolda koşmanın farkını tecrübe etmelisiniz.

İsmi Rally Endro yarışlarıyla bütünleşmiş Serkan Özdemir ve İsmi Ultralar ile bütünleşmiş Mustafa Kızıltaş. Tabii ki ortak noktaları var: Spora adanmış hayatlar.

7 kez üst üste Rally Enduro Türkiye şampiyonu olan, Dünyanın en zor yarışı olan Dakar Rallisinde bayrağımızı finish’e taşıyarak podyum gören, 2022 yılı Avrupa Adventure kategorisinde Avrupa Rally şampiyonu olan Serkan Özdemir 2014 yılında Mustafa Kızıltaş ile tanışmasının ardından Ultra Maraton koşmaya başladı.  Katıldığı tüm motorsiklet yarışlarında olduğu gibi koşu yarışlarında podyuma çıkmış başarılı bir sporcudur.

Ultramaraton için;  bitiren herkesin şampiyon olduğu bir spor olduğunu düşünen Mustafa Kızıltaş hayata bakış açısına bu denli uyan bu sporla, Türkiye’de yapılan ilk ultra maraton olan Likya Yolu Ultra Maratonunu koşarak  tanışmıştır. Koştuğu tüm ultra yarışlarında en uzun etapları koşarak kendi sınırlarını zorlaması ve asla pes etmemesi ile  tanınır. Hemen hemen her koştuğu yarışta genel klasman veya kategoride kürsü gören bir sporcudur. Yurt dışında Gobi March’ta koşup genel klasman 8.lik yaş gurubu 1.lik ile bitirmiştir.

Birlikte parkurlarda attıkları adımların yanında , spora adanan hayatlarında edindikleri tecrübe ile  yaşadıkları yerde organize ettikleri Babadağ ultramaratonu ile tüm koşu severleri bir araya getirmek için KoştuRUN’ı kurdular.

Ölüdeniz’deki  Likya yolu, Kayaköy ve dünyanın en çok tanınan yamaç paraşütü pistlerine sahip 1950 metre yüksekliğindeki Babadağ parkurlarını içeren Babadağ Ultra Maratonunu koşarken, bu eşsiz coğrafyaya hayran kalacak, buram buram tarih kokan Kayaköy’den geçerken sadece tarih değil kekik kokularından da büyülenecek , bir sonraki organizasyonu sabırsızlıkla bekleyeceksiniz